Atatürk Mh. Ekincioğlu Sk. No:2/3 Ataşehir İstanbul
0216 572 34 30

Barkod Yazıcı, Nedir, Fiyatları, Çeşitleri

Barkod Yazıcı

İşletmeler maliyetleri azaltmak ve kaliteyi artırmak için barkod yazıcı cihazlarını nasıl kullanıyorlar?

Barkodların teknolojilerinin gelişmesinden önceki zamanda, küçük orta ve büyük işletmeler paketler hakkında elle veri girmek, envanter kontrolünü sağlamak ve hızlı servisi sürdürürken maliyetleri düşük tutmak için operatörlere güvendiler. Şimdi, temel barkod baskı ekipmanı ve tarayıcıları küçük perakende işletmeler ve büyük üreticiler tarafından kullanılan yaygındır. Barkod yazıcı artık hiçbir rekabetçi iş olmadan yapabileceği ofis ekipmanlarının standart bir parçası haline kendine yer bulmuştur.

Nispeten ucuz olan bu teknoloji sayesinde barkodlar, tüm sektörlerde sayısız kullanım için standart hale geldi ve işletmelerin çoğu zaman sadece akıllı telefonlarını kullanarak okuyabildiği gibi, tüketiciler kadar benzersiz tanımlayıcılar oluşturmasına yardımcı oldu. Ancak yıllarca, özellikle küçük işletmeler nakliye ve stok kontrolünde kullanılmak üzere barkod etiketleri tasarlamak, oluşturmak ve sunmak için üçüncü taraflara güvendi. Barkod etiket yazıcı ile güç artık işletmelerin kendi ellerinde, bu da maliyetlerin azalmasına ve esnekliğin artmasına neden oluyor.

Barkod Yazıcı Nedir?

Barkod yazıcı nedir sorusuna cevap olarak diğer nesnelere eklenebilecek barkod etiketlerini üzerine yazmak için tasarlanmış bir yazıcıdır. Elbette bunlar alışıla gelen yazıcılardan değillerdir. Yapışkan etiketlerden kimlik bilekliklerine, ürünlerinize doğrudan eklenebilecek veya doğrudan ürünlere eklenebilecek etiketleri veya etiketleri basmak için özel olarak yapılmış bilgisayar çevre birimleridir.

Her barkod yazıcısı aynı değildir, temel tipler nokta vuruşlu, mürekkep püskürtmeli, lazer ve termaldir. Nokta vuruşlu, mürekkep püskürtmeli ve lazer yöntemleri orta ila iyi baskı kalitesinde barkodlar oluştursa da, aynı zamanda uzun süre yüksek bakım maliyetlerine sahipler, büyük miktarda malzeme atığı üretiyorlar ve yalnızca en iyi şekilde tarayıcı okunabilirliğini sağlayabiliyorlar. Doğrudan termal ve termal aktarıma bölünen termal baskı, daha uygun maliyetli ve çevre dostu yüksek kaliteli barkodlar oluşturur.

Barkod yazıcı fiyatları

Barkod yazıcı fiyatları döviz kuru, marka, modele ve alım adedine göre değişiklik göstermektedir. Türkiye’ nin önde gelen OT-VT şirketlerinden Pos Bilişim, barkod yazıcı fiyatları için uzmanlarımıza ulaşın.

Pos Bilişim Teknolojileri, el terminali, barkod okuyucu, araç yazıcı seti ile dünya markaları olan masaüstü, endüstriyel ve mobil çeşit barkod yazıcı ile siz değerli müşterilerine hizmet veriyor.

Sorularınız için +90 216 573 0 767 numaradan bizimle irtibata geçebilir veya info@posbilisim.com.tr adresine email gönderebilir ya da aşağıdaki hızlı teklif al formunu doldurabilirsiniz.

Barkod Yazıcı Çeşitleri

Barkod Yazıcı çeşitleri konusunda dikkat edilmesi gereken durum değişken boyutlarıdır. Termal yazıcıları iki kategoriye ayırabilirsiniz: masaüstü barkod yazıcı ve endüstriyel barkod yazıcı. Masaüstü barkod etiket yazıcı, masanızda tutulması için uygun bir boyuttadır. İki inç ve dört inç etiket genişliği çeşitleri ile gelirler. Dört inçlik etiket yazıcıları hem doğrudan termal hem de termal transfer teknolojisini kullanabilir ve sınıfının en iyisi modeller dahili ethernet, USB, paralel bağlantı ve daha fazlasını kullanarak ağınıza bağlanır. Endüstriyel barkod yazıcı daha kaliteli, yüksek performanslı baskı işleri için kullanılır ve üretim, dağıtım, sağlık ve lojistik alanlarında kullanılan etiketler için daha uygundur.

TSC BARKOD YAZICI
ZEBRA BARKOD YAZICI
DATAMAX BARKOD YAZICI
SEWOO BARKOD YAZICI

Hızlı Teklif Al Formu

  KATEGORİ VEYA MARKA SEÇİNİZ

  EL TERMİNALİBARKOD OKUYUCUBARKOD YAZICIARAÇ YAZICI SETİM3 MOBILETSCHONEYWELLZEBRADATALOGICSEWOOEPSONMOTOROLAINTERMECDATAMAX

  Genel "Kullanım Şartlarını" okumak için tıklayınız!

  Genel "Kullanım Şartlarını" okudum kabul ediyorum.

  Comments (1)

  […] üretmek için tasarlanmış etiketler olan barkod diğer nesnelere özellikleri ile eklenir. Peki barkod yazıcı nedir Barkod yazıcı, etiketlere mürekkep uygulamak için doğrudan termal veya termal transfer […]

  Mesaj Bırakın

  WhatsApp WhatsApp Destek