Atatürk Mh. Ekincioğlu Sk. No:2/3 Ataşehir İstanbul
0216 572 34 30

Access Point nedir,Ne işe yarar,Erişim noktası

Access Point Nedir

Erişim Noktası anlamına gelen Access Point Nedir ? Bir erişim noktası genellikle geniş bir alanda bir ofis veya büyük bir binada, kablolu bağlantıyı, kablosuz yerel alan ağı veya WLAN çevirmesini sağlayan bir cihazdır. Bir erişim noktası anlamına gelen Access Point ethernet kablosu aracılığıyla kablolu bir yönlendiriciye, anahtara veya hub’ a bağlanır ve bir Wi-Fi sinyalini belirtilen alana yansıtır.

Örneğin, şirketinizin bir alanının wi-fi erişimini etkinleştirmek istiyorsanız ancak alan dahilinde bir yönlendirici yoksa, bu alanın yanına bir erişim noktası access point kurabilir ve bir Ethernet kablosunu tavandan sunucu odasına yönlendirebilirsiniz.

Access Point nedir kısaca

Access Point nedir kısaca kablolu bir internet bağlantısını kablosuz yayına çeviren kablosuz erişim noktasıdır. Yani Access Point internete erişebilen tüm cihazları kablolu veya kablosuz internet erişim sağlayan cihazların ortak ismidir.

Access Point ne işe yarar

Kablosuz erişim noktası Access point ne işe yarar; kablolu interneti kablosuz wi-fi internete çevirme özelliğinin yanında sinyal tekrarlayıcı “Repeater” olarak da kullanılır.

Access Pointler de Repeater modu genellikle iç mekanlarda internet erişimi sağlamak için veya kablo kirliliği yaşamak istemeyen alanlardaki kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Eğer işletmeniz kablosuz ağ kurulumu için Access Point erişim noktası Pos Bilişim Teknolojileri olarak kurabiliriz.

Access Point Erişim noktası kurulumu hizmetimiz hakkında  hızlı teklif al formundan teklif alabilir ya da 0216 573 07 67 numaralı telefonumuzdan bilgi almak sorularınız ve önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj Bırakın

WhatsApp chat