El Terminali

Pos Bilişim, ileri teknoloji el terminali avantajları sunuyor. Pos bilişim el terminali ve mobil saha satış çözümleri ile Türkiye’ nin en köklü şirketlerindendir. İşletim sistemlerinin Windows veya Android el terminali olması değişik seçenekler sunmasını sağlar. Her türlü her model el terminallerini sizin hizmetinize sunar.

El terminali nedir

El terminali nedir; topladığı bilgilerin transferidir. Elle klavye ile yapılan bilgi girişi, barkod okuma, dokunmatik ekran yardımı ile bilgi girişi yapılır. Toplanan bu veriyi çevirim içi çevirim dışı şeklinde transfer edilmesini sağlarlar. Böylelikle birçok terminalden gelen veriler ana merkezde toplanabilir ve yapılan işe göre veriler ana sisteme aktarılır.

Bir başka deyişle taşınabilir akıllı el bilgisayarının adıdır. Bunları cepte taşınan cep bilgisayarı olarak düşünebiliriz. El terminali çeşitli programlar kullanarak veri toplamaya yardımcı olur.  El terminalleri el ile eklenen verileri veya barkod okuyuculardan gelen verileri depolanmasını sağlayan, verileri işleyen, yorumlayan, endüstriyel, sağlam üretilmiş ve saha koşullarına uygunluğu ile taşınabilir elde taşınan bilgisayarlardır.

El Terminalleri elle girilen verileri veya okuyucu özelliği ile Barkod/RFID okuyucusu tarafından girilen verileri depolamak, işlemek ve yorumlamak amacı ile tasarlanmış taşınabilir diğer adı ile mobil bilgisayarlardır.

El Terminali nasıl kullanılır

İşinizde kullanmayı düşündüğünüz el terminali nasıl kullanılır sorusunun cevabına ulaşmak için öncelikle temel olarak El Terminali’ ne işinizde niçin ve nerelerde ihtiyacı var gibi sorulara cevap buluyoruz. Sonra bu konuda uzmanlaşmış ve deneyimli kişilerden oluşan Pos Bilişim Teknolojileri ile çalışmanız, bu çalışma süreci içinde kısa, orta ve uzun vade de çözümler üretmenizde etkendir.  Bu süreçler tamamlandıktan sonra

Veri toplama esnasında dokunmatik ekran, klavye, barkod okuyucu, RFID, kamera, GPS de sıklıkla kullanılmaktadır. El terminali alırken ve yazılım seçerken kullanım alanımıza göre farklı makineler tercih edilebilir, bu tercihleri uzman bir kişinin yapması gereklidir. Uzman olmayan kişilerin yönlendirmesi ile alınan birçok sistem sonucunda el terminallerinde istenen verim alınmayabilir.

Falcon X3

El Terminali ne işe yarar

El Terminali ne işe yarar; Hız, doğru veri ve kontrol sağlaması en önemlisidir. Çeşitli programlar yardımı ile sahadan veriyi toplayan bu el bilgisayarları her ortamda hız, konfor ve verinin sağlıklı bir şekilde girilip iletilmesini sağlayan pratik araçlardır. Doğru model ve özelliklere sahip el terminaline, doğru maliyet ile ulaşmak ve şirketinize üst düzeyde fayda sağlama imkânınız olacaktır.

El terminali nerelerde kullanılır

El terminali nerelerde kullanılır, çeşitli programlar yardımı ile sahadan veriyi toplayan bu el bilgisayarları sahada sıcak satış yöntemleri anında veya soğuk satışta marketi depo, restoran otomasyonları, doğalgaz, elektrik, su gibi sayaç okumada kullanılmaktadır.